ZS PILCZYN - ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2010/2011

WYCIECZKA DO BUDAPESZTU FOTO

28 czerwca 2011 r. pracownicy Zespołu Szkół w Starym Pilczynie udali się na czterodniową wycieczkę do Budapesztu. Program wycieczki był bardzo ciekawy, dzięki czemu wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Krynicę Górską, drugiego dnia dotarliśmy do Koszyc na Słowacji, gdzie mogliśmy podziwiać uroki tamtejszej architektury. Następnie udaliśmy się do miejscowości Miszkolc; tam mieliśmy zorganizowany trzygodzinny pobyt na basenach termalnych w jaskiniach (jedyny taki basen w Europie). Chwile tam spędzone były szczególnie udane i niezapomniane. Kolejne dwa dni poświęciliśmy na Budapeszt, który jest piękny (zwłaszcza nocą). Uroki tego miasta podziwialiśmy podczas nocnego rejsu statkiem po Dunaju. W Budapeszcie zwiedziliśmy: Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gellerta, Cytadelę, Pałac Budański, Parlament, Baszty Rybackie, Bazylikę św. Stefana, Muzeum Marcepana. Największą atrakcją tej wycieczki był wieczór węgierski, podczas którego mogliśmy poznać kulturę i obyczaje węgierskie. Wspólna zabawa (biesiada , tańce) przy muzyce węgierskiej była przyjęta przez wycieczkowiczów bardzo entuzjastycznie. Powrót do domu był najbardziej przykrym momentem naszej wycieczki (dlaczego tak krótko?), mimo że w autokarze nie brakowało śpiewów, dowcipów i świetnych humorów.
Wszyscy uczestnicy wycieczki składają ogromne podziękowania za wspaniale spędzony czas organizatorom wycieczki: pani Reginie Grudzień – kierownikowi wycieczki, panu Pawłowi Żakowi – przewodnikowi oraz panu Włodzimierzowi Jarzynie – właścicielowi Biura Turystyki Krajowej ,,Krajobrazy”.

 

FOTO PRZEDSZKOLE, FOTO SP

FOTO GIMNAZJUM

Wakacje! Znów mamy wakacje!

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół w Starym Pilczynie
22 czerwca 2011 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Szczególnie gorąco zostali pożegnani uczniowie klas III gimnazjum, którzy w tym dniu opuścili naszą szkołę na zawsze. Upominki, kwiaty, łzy … uświetniły ten dzień pełen radości, emocji, nowych oczekiwań. Trzecioklasiści wyrazili swoje podziękowanie (wierszem, piosenką, łezką w oku…) dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, obsłudze szkolnej, kolegom i koleżankom.
W tym dniu uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, mieli wręczone świadectwa i nagrody przez pana dyrektora Antoniego Kulika. Rodzice tych uczniów otrzymali listy pochwalne.
Miłym akcentem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu ,,Klasa na medal”, prowadzonym przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Anny Tobiasz. Najlepszą klasą w szkole okazała się klas II a, której wychowawcą jest pani Agnieszka Węgier. Uczniowie zwycięskiej klasy zostali nagrodzeni medalami oraz nagrodą rzeczową przygotowaną przez panią wicedyrektor Danutę Piętkę, która była pomysłodawcą tego konkursu.
Na zakończenie pan dyrektor – Antoni Kulik – pogratulował wszystkim osiągnięć w minionym roku i życzył pogodnych, radosnych, pełnych wrażeń, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

„Cudze chwalicie swego nie znacie” - podsumowanie projektu. FOTO

30 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w projekcie prowadzonym wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Pilczynie i Zespół Szkół w Starym Pilczynie „Cudze chwalicie swego nie znacie”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Równać Szanse 2010. Projekt finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności koordynowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Na projekt otrzymano dofinansowanie w wysokości 6.400 zł. Wkład własny Biblioteki to 1.000 zł, ponadto Gmina Łaskarzew udostępniła autokar na 3 wycieczki. Celem projektu było poznanie historii i kultury powiatu garwolińskiego oraz rozwój umiejętności i pasji fotograficznych. W okrasie od stycznia do końca czerwca 2011 roku realizowano następujące działania: warsztaty fotograficzne, strona internetowa biblioteki, spotkania z miłośnikami historii naszego regionu, 3 wycieczki po powiecie garwolińskim, konkurs fotograficzny, folder promujący Gminę Łaskarzew. Koordynatorem projektu była Pani Agnieszka Baran – dyrektor biblioteki, a partnerem Pani Katarzyna Kawecka.
Dnia 24 czerwca w Bibliotece odbyło się uroczyste zakończenie projektu, na którym zaprezentowane zostały działania i prace wykonane przez uczniów oraz rozstrzygnięto konkurs fotograficzny, w którym uczestniczyło 21 uczniów. W 3 kategoriach oddano łącznie 57 zdjęć, które zostały zaprezentowane na wystawie. W kategorii ARCHITEKTURA: I miejsce zajęła Wioleta Grzechnik, II miejsce – Aleksandra Paziewska, III – Magda Sikora , wyróżnienie – Paweł Bijata i Albert Wysocki, w kategorii PRZYRODA: I miejsce – Alicja Pytlarczyk, II miejsce – Aleksandra Paziewska i Katarzyna Boryń, III miejsce – Dawid Baran, wyróżnienia – Patrycja Boratyńska, Klaudia Baran, Patrycja Górka, w kategorii CZŁOWIEK: I miejsce - Patrycja Górka, II miejsce - Katarzyna Boryń, III miejsce – Rafał Trela, wyróżnienie - Aleksandra Paziewska. W uroczystości brali udział: dyrekcja szkoły, wychowawcy klas, rodzice i rodzeństwo. Na koniec wszyscy wzięli udział w poczęstunku i ognisku.

Szkolny Dzień Sportu – jak aktywnie spędzić czas FOTO
Przez cały maj 21 uczniów z klasy II a, b, c pracowało pod kierunkiem pani Jolanty Paziewskiej, Beaty Wójcik, Armina Tomali i Sławomira Tudka nad realizacją projektu sportowego. Przygotowali gazetkę, plakaty, transparenty oraz hasła mające przybliżyć gimnazjalistom ducha sportu i zachęcić do aktywnego trybu życia. Przygotowali się również do przeprowadzenia szkolnej uroczystości sportowej. Opracowali harmonogram imprezy, wybrali dyscypliny, zaangażowali swoich kolegów do startu w różnych konkurencjach. Zadbali o oprawę muzyczną i informacyjną. Pod okiem nauczycieli zdobyli umiejętności i wiadomości konieczne do pełnienia funkcji sędziowskich.
Efekt ich pracy to Szkolna Olimpiada Sportowa, która odbyła się 02 czerwca 2011 r. Wzięło w niej czynny udział prawie 150 uczniów gimnazjum. Uroczystość oficjalnie rozpoczęła pani wicedyrektor Danuta Piętka. Następnie uczniowie przedstawili program imprezy i przystąpili do realizacji powierzonych im zadań. Gimnazjaliści rywalizowali w pięciu konkurencjach:
- piłce nożnej dz. i chł.
- piłce siatkowej dz. i chł.
- wieloboju celnościowym dz. i chł.
- biegu na 60 m. dz. i chł.
- skoku w dal dz. i chł.
Walkę sportową uprzyjemniała im oprawa muzyczna przygotowana przez Kamila Rosiaka oraz występy zespołu cheerleaderek. Dzięki współpracy z Komitetem Rodzicielskim wszyscy uczniowie spożyli przy grilu posiłek i napoje.
Na zakończenie imprezy najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk pani wicedyrektor medale a wszyscy uczestnicy słodkie upominki.

SUKCES MŁODYCH INFORMATYKÓW

W miesiącu kwietniu, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w organizowanym przez PODN Garwolin konkursie informatycznym. Do etapu powiatowego zakwalifikowała sie trójka uczniów ze szkoły podstawowej. Swoją dobrą formę potwierdzili w finale powiatowym, który odbył sie 24 maja 2011 w Borowiu. Uczeń klasy 4 Patryk Grudniak zajął 2 miejsce wśród czwartoklasistów. Magda Kurach była 3 wśród piątoklasistów. Radek Matysiak był 3 w swojej kategorii. Laureatów konkursu przygotowywali: pani Aneta Bogucka i pan Mirosław Kałaska. Podczas finału powiatowego opiekował sie nimi pan Jarosław Masny. Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Życzymy sukcesów w następnych latach.

KASZUBY 2011 - WYCIECZKA GIMNAZJUM FOTO

W dn. 16 maja 2011 r. uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół w Starym Pilczynie wyruszyli na czterodniową wycieczkę na Kaszuby. Kierownikiem wycieczki była pani Regina Grudzień, a opiekunami pani Danuta Piętka i pan Jarosław Masny. Pilotem wycieczki był pan Paweł Żak, natomiast przewodnikiem po Kaszubach była pani Beata Jankowska. Podczas tej wycieczki zwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc, min. w Będominie Muzeum Hymnu Narodowego, które znajduje się w domu rodzinnym państwa Wybickich; w Szymbarku: najdłuższa deska świata (36,83 cm), dom Sybiraka, replika Bunkra ,,Ptasia Wola”, dom do góry nogami, największy fortepian świata; w Łubianie – Zakłady Porcelany Stołowej; w Chmielnie – Muzeum Ceramiki Neclów.
Podczas zwiedzania poznaliśmy historię i kulturę kaszubską oraz język kaszubski. Największą atrakcją była nauka piosenki kaszubskiej, która stała się przebojem wycieczki.
Czas, który spędziliśmy wspólnie poza szkołą, przyniósł nam wiele wrażeń i wspomnień dobrych i tez mniej dobrych, które będziemy pamiętać długo.

Projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie” FOTO
32 uczniów naszego gimnazjum bierze udział w projekcie prowadzonym wspólnie przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Nowym Pilczynie i Zespół Szkół w Starym Pilczynie „Cudze chwalicie swego nie znacie”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Równać Szanse 2010 finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności koordynowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Baran. Na projekt otrzymano dofinansowanie w wysokości 6.400 zł. Wkład własny Biblioteki to 1.000 zł, ponadto Gmina Łaskarzew udostępni autokaru na 3 wycieczki. Celem projektu jest poznanie historii i kultury naszego powiatu garwolińskiego oraz rozwój umiejętności i pasji fotograficznych. W okrasie od stycznia do końca lipca 2011 roku realizowane są następujące działania: warsztaty fotograficzne, strona internetowa biblioteki, spotkania z miłośnikami historii naszego regionu, 3 wycieczki po powiecie garwolińskim, konkurs fotograficzny, folder promujący Gminę Łaskarzew.
Dnia 11 maja byliśmy na wycieczce po trasie Garwolin-Parysów-Pilawa-Huta Garwolińska-Wilga. Niby tak blisko, a nie znaliśmy wielu miejsc. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o historii naszej okolicy np. gdzie mieszkał w Garwolinie Marszałek Piłsudski, gdzie w czasie II wojny światowej mieściło się niemieckie więzienie, dlaczego poeta Miron Białoszewski często pisał o Garwolinie, żydowska Bożnica mieściła się w obecnej Bibliotece w Parysowie, w Parysowie w okresie wojny było getto żydowskie, kościół z drzewa modrzewiowego z XVIII w. w Mariańskim Porzeczu, miejsce przeprawy polskich wojsk w 1944 r. w Skurczy na przyczółek warecko-magnuszewski. Po spacerze ścieżką przyrodniczo-kulturową w Hucie Garwolińskiej mieliśmy ognisko. Podczas wycieczki towarzyszyli nam fotografowie więc mogliśmy pod fachowym okiem rozwijać swe umiejętności fotograficzne.

,,Jeszcze Polska nie zginęła…” - projekt edukacyjny FOTO
Dnia 9 maja 2011 r. wszyscy uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół mogli zobaczyć efekty realizacji projektu gimnazjalnego na temat ,,Jeszcze Polska nie zginęła … wątki patriotyczne w polskich hymnach” . Projekt ten został przygotowany przez uczennice z klasy II gimnazjum pod opieką nauczycieli: Elżbiety Gałązki, Katarzyny Kaweckiej i Hanny Dębek. Celem tego projektu było przedstawienie historii powstania pieśni, które były hymnami Polski lub kandydatkami na hymn. Uczniowie w bardzo przejrzysty sposób z wykorzystaniem pokazu multimedialnego zaprezentowali każdą pieśń – historię powstania, rolę jaką spełniała w umacnianiu patriotyzmu, słowa pieśni oraz wykonanie muzyczne. W przeciągu niespełna godziny wysłuchaliśmy wielu najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych m.in. ,,Bogurodzica”, ,,Mazurek Dąbrowskiego”, ,, Boże coś Polskę”, ,,My Pierwsza Brygada”, ,,Rota”, ,,Mury”, część z nich była wykonana przez chór szkolny.
Realizatorzy projektu wykonali również śpiewnik pieśni patriotycznych, który znajduje się obecnie w bibliotece szkolnej.
Projekt został wykonany bardzo starannie, uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słowami uznania pani wicedyrektor Danuty Piętki.

,,Paść może i Naród wielki, zniszczeć nie może, tylko nikczemny!” - Akademia w 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja FOTO
Słowa Stanisława Staszica – wielkiego mówcy doby oświecenia - stały się mottem przewodnim spotkania w Zespole Szkół w Starym Pilczynie z racji uczczenia 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten w naszej szkole był obchodzony 4 maja. Uczniowie krótko przypomnieli historię tamtych dni … chwile tragiczne i chwile radosne: rozbiory, insurekcja kościuszkowska, Sejm Wielki, Konstytucja 3 Maja, Targowica …
Na uroczystość tę zostali zaproszeni dwaj kawalerzyści ze Stowarzyszenia I Pułku Strzelców Konnych im. Cesarza Napoleona: d-ca st. chor. szt. Janusz Bylinka – Nehrebecki oraz st. ułan Paweł Piecek – adiutant oficera. Pułk ten swoją historią sięga do czasów XIX wieku, kiedy to u boku Napoleona z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem próbowano odzyskać wolność ojczyzny. Poznaliśmy historię Pułku oraz hymn – marsz I Pułku Strzelców Konnych. Największą atrakcją tej uroczystości był pokaz broni należącej do ułanów z I Pułku. Były to: pistolet skałkowy z czasów Napoleona, szable z lat 1880, 1896, z czasów II wojny światowej; bagnety (przedwojenne i współczesne).
Panowie kawalerzyści zapraszali młodzież oraz nauczycieli do przystąpienia do stowarzyszenia, które obecnie liczy 18 członków. Można było zadawać pytania dotyczące stowarzyszenia jak również I Pułku.
Spotkanie to było bardzo ciekawe, uczniowie przyjęli ułanów z dużym entuzjazmem. Dziękujemy bardzo kawalerzystom I Pułku Strzelców Konnych im. Cesarza Napoleona za wspaniałą lekcję historii oraz pani Katarzynie Kaweckiej za zaproszenie tak interesujących gości.

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

W dniach 28 i 29 kwietnia 2011 w Mietnem odbył sie konkurs wiedzy o BRD - etap powiatowy. Zawody odbywały się na dwóch poziomach. Na starcie stanęły drużyny trzyosobowe. Zawodnicy mieli do rozwiąznia bardzo trudny test. Jeżeli zakwalifikowali sie do grona 7 najlepszych drużyn czekał ich tor sprawnosciowy oraz zadania z pierwszej pomocy. Naszą szkołę podstawową reprezentowali: Patryk Rulak, Radek Matysiak i Wojtek Boratyński. Wśród 26 drużyn nasi chłopcy zajęli dobre - piate miejsce. Na szczególne uznanie załuguje Patryk. Jako jedyny spośród 78 uczestników bezbłędnie rozwiązał test. Drużyna gimnazjalna w składzie: Dawid Baran, Szymon Paziewski i Bartek Korycki tym razem nie przebrnęła przez testy. Opiekunem grup był p. Mirosław Kałaska. (Wiecej znajdziesz w portalu wirtualnygarwolin.pl)

,,W duchu patriotyzmu” - egzamin gimnazjalny rok 2011 FOTO
W dniach 12-14 kwietnia uczniowie gimnazjum pisali egzamin z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka angielskiego. Był to ostatni egzamin pisany według starych zasad. Uczniowie pisali w dwóch salach: w sali gimnastycznej pisało 61 osób – przewodniczącą komisji była wicedyrektor Danuta Piętka, natomiast w sali nr 12 pisało 6 osób – w cz. humanistycznej – przewodnicząca pani Anna Tobiasz, w cz. matematyczno - przyrodniczej – pani Hanna Dębek, w cz. językowej – pani Regina Grudzień. Motywem przewodnim tegorocznego egzaminu był patriotyzm. Odczucia uczniów wychodzących z sali były różne, jedni uważali, że egzamin był łatwy, inni, że bardzo trudny. Najmniejszy stres dało się zauważyć podczas egzaminu z języka angielskiego, ponieważ jeszcze w tym roku wyniki tego egzaminu nie będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół średnich. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, które pojawią się 15 czerwca.

,,Katyń – przebaczyć tak, zapomnieć – nie” –apel w 71 rocznicę Zbrodni Katyńskiej FOTO

Dnia 11.04.11 r. w naszej szkole obchodziliśmy 71 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Apel poświęcony tym tragicznym wydarzeniom przygotowała klasa III a pod kierunkiem pani Agnieszki Janisiewicz. Wzruszające teksty, piękne piosenki śpiewane przez Patrycję Domienik, brzozowe krzyże w rękach uczniów oraz prezentacja multimedialna przywołały obraz tamtych dni… Apel przygotowany był w oryginalny sposób, pełen powagi i dostojeństwa.

SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY WIELKANOCNYM STOLE FOTO

Dn. 10.04.11 r. w Zespole Szkół w Starym Pilczynie została zorganizowana uroczystość poświęcona polskiej tradycji Świąt Wielkanocnych. Pieczę nad całym przedsięwzięciem objęła pani Agnieszka Baran – dyrektor biblioteki publicznej w Nowym Pilczynie oraz Danuta Piętka – wicedyrektor Zespołu Szkół w Starym Pilczynie. Naszymi gośćmi byli m.in.: ks. Kanonik Edmund Szarek – proboszcz parafii Łaskarzew, ks. Janusz Mazurek, pani Anna Belka – Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie, pani Jadwiga Kocon – instruktor w Miejsko-Powiatowej Bibliotece publicznej w Garwolinie, radni gminy Łaskarzew oraz bardzo liczna społeczność lokalna.

Tego dnia można było zobaczyć efekty realizacji dwóch projektów: unijnego pt. ,,Spotkanie pokoleń przy wielkanocnym stole” opracowanego przez panią Agnieszkę Baran i szkolnego projektu edukacyjnego na temat ,,Tradycje wielkanocne w naszych rodzinach” przygotowanego przez uczniów klas II c, II b, II a. Nad realizacją szkolnego projektu czuwali nauczyciele: Regina Grudzień, Hanna Dębek, Kamila Rutkowska i Karolina Gronostajska.
W czasie uroczystości mogliśmy zobaczyć prezentację multimedialną na temat tradycji Świąt Wielkanocnych, jak również zdjęcia z warsztatów, na których pracowali uczniowie od 1 marca do 10 kwietnia. Podziwialiśmy efekty ich pracy – piękne ozdoby świąteczne: pisanki, palmy, stroiki.
Głównym punktem programu było Misterium Wielkopostne przygotowane przez uczniów kl. II a pod opieką pani Agnieszki Węgier i pani Agnieszki Dźwigałowskiej oraz chóru szkolnego pod kierunkiem pani Hanny Dębek. Myśl przewodnia tego Misterium to słowa Adama Mickiewicza; ,,Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem”
Część końcowa Misterium to chwila zadumy nad dniem 10 kwietnia 2010 r. – minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.
Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną, wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.
Celem naszej uroczystości było kultywowanie tradycji wielkanocnej, stworzenie atmosfery świątecznej w przededniu świąt oraz zintegrowanie społeczności lokalnej przy wielkanocnym stole. Cel został osiągnięty. Pięknie udekorowana przez panią Hannę Dębek sala już na samo wejście wprowadziła w atmosferę świąt, Misterium dostarczyło wspaniałych przeżyć, widzowie pogrążyli się w zadumie nad własnym życiem, a kończąca uroczystość degustacja wielkanocnych potraw przygotowanych przez uczniów zintegrowała tych, którzy przybyli na naszą uroczystość.
Cały dzień upłynął w bardzo miłej, świątecznej atmosferze.

zdjęcie zaczerpniete z portalu www.wirtualnygarwolin.pl

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Uczniowie naszego gimnazjum w składze: Szymon Paziewski, Piotr Szopa i Przemek Majsterek skutecznie walczyli w eliminacja powiatowych turnieju pożarniczego "Młodzież zapobiega pożarom". Szymon zajął 4 miejsce i otrzymał odtwarzacz mp3, Piotr zajął miejsce 6 i w nagrodę dostał zestaw do oświetlenia. Więcej przeczytasz w regionalnym portalu: www.wirtualnygarwolin.pl

DZIEŃ TALENTÓW - 21 MARCA 2011 FOTO

Dnia 21.03.2011r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ TALENTÓW. Chętni uczniowie mogli w tym dniu wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli. Były to:
1. Warsztaty gry na instrumentach – p. Mirosław Kałaska
2. Warsztaty tańca towarzyskiego – p. Hanna Dębek
3. Warsztaty psycho –edukacyjne p. Anna Osiak
4. Warsztaty origami - p. Aneta Bogucka
5. Warsztaty rysunku
6. Warsztaty plastyczne – p. Ewa Tomala, p. Regina Grudzień
7. Warsztaty fotograficzne - p. Jarosław Masny
8. Warsztaty cheerleaderek – p. Anna Tobiasz
Podsumowaniem dnia był pokaz nabytych umiejętności, bądź wykonanych prac. Wszyscy uczestnicy warsztatów zaprezentowali się bardzo ciekawie. Tańce, prace origami , prace plastyczne, utwory muzyczne, fotografie były dowodem na to, że w naszej szkole są uzdolnieni uczniowie (i nauczyciele).
Na zakończenie na scenie wystąpili przebrani uczniowie. Nagrodzono najciekawsze stroje: „Czarownica” –Paulina Szewczyk klasa IIIa
„Żołnierz” –Piotr Szopa klasa IIIc
„Babcia” – Kamil Kondej IIIc
„Panna młoda” – Daniel Poświata IIIc
„Modelka” – Mariusz Piłka IIa.
Wyróżniona została także cała klasa IIIc - za największą liczbę przebranych uczniów. Parada „przebierańców” wzbudziła gromkie śmiechy i brawa. Dzień ten zaliczymy do udanych!

AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI FOTO

SPOTKANIE Z WÓJTEM PANEM MARIANEM KORYCKIM

Dnia 9 liatopada 2010 r. miało miejsce uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej, gościem którego był wójt gminy Łaskarzew- p. Marian Korycki. Początek spotkania był bardzo uroczysty. Wójt gminy Łaskarzew wręczył p. dyrektorowi Antoniemu Kulikowi Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany przez p. minister Katarzynę Hall. Pogratulował tego wyróznienia i życzył dalszych sukcesów. Następnie p. Marian Korycki podsumował swoją wieloletnią pracę na stanowisku wójta gminy. Podziękował dyrekcji, nauczycielom innym pracownikom szkoły za dobrą współpracę. Oni zaś wręczyli mu kwiaty i dyplom. Uroczysty poczęstunek zakończył to wyjątkowe spotkanie.

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ FOTO

Dnia 22 października 2010 odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. W uroczystości oprócz dyrekcji, nauczycieli i uczniów udział wzięli rodzice pierwszaków. W części pierwszej uczniowie klasy 6 przeprowadzili krótki "egzamin", który oczywiście wszyscy wspaniale zdali. W dalszej części pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Mirosławy Gładysz zaprezentowali sie w części artystycznej. Kulminacyjnym momentem było złożenie przysięgi i pasowanie na ucznia. Od samorządu nasi najmłodsi uczniowie otrzymali pamiatkowe drobiazgi.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM FOTO

Jak co roku uczniowie klas pierwszych przeszli "chrzest" i zostali przyjeci do grona uczniow naszego gimnazjum. Wymyślne konkursy pod okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Anny Tobiasz przygotowali uczniowie klas drugich. Cała społeczność gimnazjum przy dźwiękach dobrej muzyki bawiła się na dyskotece.

PÓŁFINAŁ POWIATOWEJ GIMNAZJADY W PIŁKARSKICH PIĄTKACH DZIWCZĄT FOTO

WYNIKI (19.10.2010):
I miejsce - Gimnazjum Stary Pilczyn
II miejsce - Gimnazjum Pilawa
III miejsce - Gimnazjum Maciejowice
IV miejsce - Gimnazjum Miastków

FINAŁ POWIATOWEJ GIMNAZJADY W PIŁKARSKICH PIĄTKACH DZIWCZĄT FOTO SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY

WYNIKI (21.10.2010):
I miejsce - Gimnazjum Stary Pilczyn
II miejsce - Gimnazjum Pilawa
III miejsce - Gimnazjum Trąbki
IV miejsce - Gimnazjum Górzno

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2010 FOTO

Dnia 13 października 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali akademię, która składała się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich dzieci z klas IV-VI recytowały wiersze, wyrażające wdzięczność za trud pracy nauczycieli. Starsza młodzież przygotowała przedstawienie, które przypominało galę wręczenia Oscarów. Każdy pracownik szkoły został wyróżniony tytułem Oskara w jednej z kilkunastu kategorii np. „Szwajcarski zegarek”, „Bratnia dusza”, „Oskar za całokształt pracy” lub „Luzak roku”, otrzymując statuetkę i różę. Dyrektor szkoły wyróżnił również nauczycieli szczególnym „Oskarem” w postaci Nagrody Dyrektora. Pracownicy szkoły opuszczali halę sportową z uśmiechem na twarzy.

X Dzień Papieski FOTO
Dnia 11.10.2010r. w Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbyła się uroczysta akademia z okazji X Dnia Papieskiego. Przewodnie hasło tegorocznych obchodów tej uroczystości to Jan Paweł II - Odwaga świętości. Występ upamiętniał postać Wielkiego Polaka - papieża Jana Pawła II. Apel został zorganizowany przez ks. Janusz Mazurka oraz p. Agnieszkę Węgier. Część artystyczną uświetnił występ chóru szkolnego pod batutą p. Hanny Dębek. Uczniowie klasy II gimnazjum recytacją przypominali nam osobę Karola Wojtyły oraz Jego nauki. Po występie wszyscy modlili się o rychłą beatyfikację Sługi Bozego. Na zakończenie każdy z nauczycieli oraz uczniów otrzymał obrazek za zdjęciem Jana Pawła II. Wszyscy zgromadzeni śpiewali, że " taki duży, taki mały, może świętym być..."

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbyły się dnia 24.09.2010r. Uczniowie gimnazjum oddawali głosy na swoich faworytów zgodnie z zasadami wyborów demokratycznych. Najwięcej głosów zdobyła Klaudia Kopik(IIc) i objęła funkcję Przewodniczącej Rady. Zastępcą przewodniczącej jest Aleksandra Paziewska (IIa), sekretarzami są: Karolina Sikora (IIB) oraz Dariusz Pieniak (IIIA). Skarbnikiem jest Piotr Makowski (IIIB). Była to kolejna „lekcja” demokracji.

Nasza szkoła w liczbach - nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi

uczniowie

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej FOTO

Dnia 17 września 2010 roku w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca wybuch II Wojny Światowej. Wszyscy uczniowie gimnazjum i nauczyciele z uwagą śledzili przedstawienie, które przygotowała młodzież pod kierunkiem p. Katarzyny Kaweckiej. Chór szkolny był dyrygowany przez p. Hannę Dębek. Recytowano wiersze i śpiewano pieśni, które zobrazowały wydarzenia z tamtego okresu.

Komunikat VII edycji z Ligi Gminnej „Piłkarskie Piątki” dziewcząt i chłopców ze szkól podstawowych z terenu gminy Łaskarzew w roku szkolnym 2010/11.

Wyniki rundy jesiennej rozegranej w dniu 29 września 2010r. na boisku Zespołu Szkół w Izdebnie