ZS PILCZYN - ROK SZKOLNY 2009/2010

ROK SZKOLNY 2009/2010

Rocznica odzyskania niepodległości. 19 listopada 2009 roku o godz. 12.15 wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół zebrali się w hali gimnastycznej, by obejrzeć przedstawienie przygotowane przez szóstoklasistów pod kierunkiem p. Agnieszki Janisiewicz. Dotyczyło ono 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miało formę spotkania uczniów w sali lekcyjnej. Rozmawiali oni o ważnych wydarzeniach z historii Polski: rozbiorach, bohaterskich próbach odzyskania wolności. Ukazali nadzieje i marzenia ówczesnych Polaków. Dziewczęta recytowały najpiękniejsze strofy mówiące o tęsknocie do Ojczyzny. Z kolei chór szkolny, dyrygowany przez p. Hannę Dębek, zaprezentował pieśni patriotyczne, które komponowały się z treścią przedstawienia.

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZÓSTKACH PIŁKARSKICH CHŁOPCÓW GIMNAZJUM 2009 FOTO

Dzień Papieski. 16 października 2009 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Papieski. Część artystyczną z tej okazji przygotowały: p. Agnieszka Węgier i p. Agnieszka Dźwigałowska, chór szkolny śpiewał pod kierunkiem p. Hanny Dębek. O godz. 11.10 przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół zgromadzili się w hali gimnastycznej. Akademia rozpoczęła się piosenką "Twoja miłość". Kilkoro uczniów z klas pierwszych i jeden z klasy drugiej opowiadali o życiu Papieża Polaka. Ważne informacje były przeplatane pieśniami. m.in. "Sutanna", "Wadowice - moje miasto", a także pokazem slajdów. Podczas śpiewania ulubionej pieśni Papieża - "Barki" wszyscy stali i trzymali się za ręce. FOTO

RAJD KOŚCIUSZKOWSKI 2009 FOTO

  Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.
Dnia 12.10.2009r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Wszyscy zebrali się w Sali gimnastycznej aby obejrzeć i posłuchać występu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Każdemu nauczycielowi zaśpiewano inną piosenkę. Na koniec występu zatańczyły cheerleaderki-uczennice SP. Po apelu uczniowie wręczyli nauczycielom własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie Pan Dyrektor podziękował uczniom za występ oraz wręczył kilkorgu nauczycielom wyróżnienia za przykładną pracę. Po tym ogłosił, iż jadą oni na 2-dniową wycieczkę do Zamościa. FOTO

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2009 FOTO

PIŁKARSKIE PIĄTKI DZIEWCZĄT GIMNAZJUM 2009 FOTO

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2009

18 września 2009 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej wyruszyli na sprzątanie świata. Byli pod opieką wychowawców : p. Norberta Gałązki, p. Elżbiety Gałązki i p. Hanny Dębek. Nad całoscia akcji czuwała p. Anna Błażejczyk. Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy. Sprzątany był teren wokół szkoły oraz las przy drodze biegnącej od Kacprówka do szosy lubelskiej.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

1 września w Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Przed uroczystościami szkolnymi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we Mszy Świętej w kosciele parafialnym w Łaskarzewie. Po mszy wszyscy wrócili do szkoły. O godzinie 9.30 na boisku szkolnym miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego w Gimnazjum. Pan dyrektor Antoni Kulik powitał uczniów, nauczycieli i rodziców. Podał informacje dotyczące organizacji pracy w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie udali sie na spotkania z wychowawcami. O godzinie 10.30 rok szkolny rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej. Uroczystość przebiegała podobnie jak w Gimnazjum. Mozna było zauważyć, że wszyscy uczniowie są wypoczeci i gotowi do pracy, jaka czeka ich przez najbliższe dziesięć miesięcy.