ZS PILCZYN - ROK SZKOLNY 2008-2009

ROK SZKOLNY 2008/2009

 

Zawody o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew FOTO

W dniach 18 i 19 maja 2009 odbyły się zawody uczniów szkoły podstawowej o puchar wójta. Udział wzięły wszystkie szkoły naszej gminy. O końcowej klasyfikacji zadecydowały wyniki z jesieni i wiosny. Wyniki - kategoria dziewcząt: 1 miejsce SP Pilczyn, 2 miejsce SP Dąbrowa, 3 miejsce SP Izdebno, 4 miejsce SP Krzywda. Kategoria chłopców: 1 miejsce SP Pilczyn, 2 miejsce SP Krzywda, 3 miejsce SP Dąbrowa, 4 miejsce SP Izdebno. Gratulacje dla wszystkich uczestników i trenerów.

Komunikat z przeprowadzonych VIII Mistrzostw Gminy Łaskarzew w siatkówce kobiet i mężczyzn o Puchar Wójta w dniach 16.04.90 – 26.04.09r. w Zespole Szkół w Starym Pilczynie. Wyniki końcowe
Kobiety:
I miejsce „Victoria” Pilczyn; II miejsce UKS Stary Pilczyn; III miejsce „Szalone Basieńki” – Wola Łaskarzewska
Mężczyźni:
I miejsce „ALL Stars” Pilczyn; II miejsce „Promnik” Łaskarzew; III miejsce „Top Team” Pilczyn; IV miejsce UKS Stary Pilczyn; V-VIII miejsca: Rada Gminy Łaskarzew, „Zbieranina”, „Lech Team” Kacprówek-Pilczyn, „Sami Swoi” Wola Łaskarzewska.

KONKURS BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO 2009 FOTO

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w eliminacjach powiatowych, które odbyły się w Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie. Poprzedziły je eliminacje szkolne i długie przygotowania pod okiem opiekuna p. Mirosława Kałaski. Szkołę podstawową reprezentowali: Dawid Baran, Michał Krogulec i Szymon Paziewski. Konkurs przebiegał w trzech etapach: test, tor przeszkód i sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy. Konkurencja była ogromna, gdyż wystartowało 36 drużyn. Niestety zabrakło kilka punktów aby zakwalifikować sie do drugiego etapu konkursu. Organizatorzy zafundowali uczestnikom konkursu niemiłą, niezgodna z regulaminem niespodziankę w postaci testów wielokrotnego wyboru. Gimnazjum reprezentowali: Jacek Makowicz, Bartek Zięcina i Sebastian Kowalczyk. Drużyna przebrnęła etap testów, jednak zabrakło punktów na miejsce w czołówce.

II Powiatowy Przegląd Artystycznych Form Profilaktycznych FOTO

27 marca 2009 r. odbył się w Garwolinie II Powiatowy Przegląd Artystycznych Form Profilaktycznych. Naszą szkołę reprezentowało Koło Teatralne, którym opiekuje się p. Elżbieta Gałązka. Przedstawiliśmy spektakl pt."Fajne dzieciaki" według autorskiego scenariusza. Krótkie przedstawienie zaprezentowane przez nas charakteryzowało się oryginalną formą. Własne piosenki śpiewał Jacek Makowicz. Młodzież tańczyła do choreografii według pomysłu p. Anny Tobiasz (dziękujemy!) i Ady Wójcik. Poziom artystyczny festiwalu był dość wysoki. Spośród 11 gimnazjalnych grup teatralnych zasłużenie zwyciężył spektakl "Sekret" z gimnazjum nr 2 w Garwolinie.

DZIEŃ MATEMATYKI 2009 FOTO

20 marca w naszej szkole odbył się Dzień wiosny po hasłem "Matematyka wokół nas". Tego dnia nie było zajęć lekcyjnych. Trwała natomiast rywalizacja o tytuł najlepszej klasy gimnazjalnej w szkole. Wśród konkurencji za które klasy dostawały punkty, był turniej wiedzy matematycznej, okrzyk, pokaz mody, zawody sportowe,a także plakat, związany oczywiście z matematyką. Walka trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie wygrała klasa IIb. Drugie miejsce zdobyły równocześnie klasy IIIa i Ia, a ostatnie miejsce podium zajęła klasa IIIb. Nagrodą były pamiątkowe dyplomy i słodycze. Pomysłodawcą i oraganizatorem turnieju były panie: Anna Tobiasz i Aneta Bogucka.

K o m u n i k a t

Z IX Indywidualnych Mistrzostw Gminy Łaskarzew w tenisie stołowym o Puchar Wójta

ZARZĄDZENIE Nr 9 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 6 lutego 2009 r.
Zarządzenie w sprawie przyjmowania uczniów i słuchaczy do publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół policealnych na rok szkolny 2009 / 2010
 

FOTKI

15 stycznia 2009 w naszej szkole odbyło sie doroczne spotkanie opłatkowe nauczycieli gminy i miasta Łaskarzew z J. E. Ks. Bp Henrykiem Tomasikiem. Na spotkaniu byli obecni: księża z Łaskarzewa na czele z Księdzem Proboszczem Edmundem Szarkiem, Burmistrz Miasta Łaskarzew Waldemar Larkiewicz oraz przedstawiciele gminy. Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze. Po powitaniu młodzież gimnazjalna przygotowana przez p. Elżbietę Gałązkę i p. Agnieszkę Dźwigałowską wystąpiła w spektaklu Bóg się rodzi, dlaczego nie we mnie. Ozdobą występu były kolędy i pastorałki w wykonaniu naszego chóru pod kierunkiem p. Hanny Dębek. W dalszej części była wspólna modlitwa, łamanie sie opłatkiem, agapa i rozważania pod kierunkiem księdza biskupa. Miłym akcentem było wspólne śpiewanie kolęd, które poprowadził p. Mirosław Kałaska. Na koniec wszyscy zebrani odśpiewali gromkie Sto lat dla Ks. Bp Henryka Tomasika - okazją były zbliżające się imieniny i rocznica objęcia sakry biskupiej.

10 i 17 stycznia odbyły się zabawy karnawałowe szkoły podstawowej i gimnazjum. Tym razem uczniowie bawili się przy dźwiękach "żywej muzyki" czyli zespołu. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Boże Narodzenie to czas szczególny. Radość, uśmiech, serdeczne gesty i spojrzenia - tego wszystkiego nie mogło zabraknąć i w naszej szkole. Jak co roku na korytarzach i w klasach pojawiły się choinki. Na lekcjach rozbrzmiewały kolędy. Uczniowie spotykali się na klasowych wigiliach. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych jasełek, chociaż słowo "tradycyjnch" nie do końca oddaje charaker spektaklu.

 

W lipcu 2008r. - Zespół Szkół w Starym Pilczynie uzyskał środki w wysokości 3000 zł na zakup brakujących lektur do biblioteki szkolnej od Fundacji Bankowej im. Mariana Kantona. Projekt przygotowała i zrealizowała wicedyrektor szkoły Danuta Pietka.

OBCHODY ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 7 listopada w naszej szkole wspominaliśmy jedno z wydarzeń z 1918 roku: Odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy podstawowej oraz gimnazjum recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Szkolny chór zatroszczył się o specjalną oprawę muzyczną- zostało odśpiewanych kilkanaście pieśni patriotycznych, zarówno tych znanych jak również tych mniej popularnych. Akademię przygotowała pani A. Węgier. Tadycyjnie zespółem "Kaprys" opiekowała się pani H. Dębek.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ 21-10-2008 FOTO

  21 października 2008r. odbyło się Ślubowanie klasy I. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Pilczynie . Klasa I wraz z Samorządem Uczniowskim przedstawiła inscenizację tematycznie związaną ze szkołą. Następnie odbyła się część oficjalna – Akt ślubowania oraz Akt pasowania, gdzie Pan dyrektor Antoni Kulik pasował dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiejdyplomy wręczyła Pani dyrektor Beata Paziewska. Na koniec uczniowie z klasy I otrzymali upominki od Samorządu Uczniowskiego. Po uroczystości odbyło się spotkanie w klasie, przygotowane przez rodziców.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2008 FOTO

"Dobry nauczyciel, jak aforysta, nie poniża i nie krzyczy, a zapraszając do refleksji nie traci poczucia realizmu i optymizmu."

  18 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szkolne kółko teatralne przedstawiło szare, szkolne życie w krzywym zwierciadle. Wszyscy świetnie się bawili. Było bardzo dużo śmiesznych epizodów, które na długo pozostaną w pamięci. Nad akademią czuwała pani E. Gałązka, a muzykę zapewnił szkolny chór pod opieką pani H.Dębek.Oprócz części arystycznej, rodzice złożyli podziękowania wszysktim pracownikom szkoły za ich trud włożony w wychowanie młodzieży, a uczniowie wręczali kwiaty, życząc nauczycielom wszystkiego co najlepsze. Jak co roku zostały również przyznane nagrody dla najbardziej zasłużonych nauczycieli i pracowników obsługi. (tekst AR)

DZIEŃ PAPIESKI 16-10-2008 FOTO

  W XXX rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, 16 października w naszej szkole odbyła się akademia. Miała bardzo uroczysty charakter. Na początku ksiądz opowiedział w wielkim skrócie życiorys nieżyjącego Ojca Świętego. Następnie uczniowie klasy Ia przybliżyli nam jeszcze bardziej postać naszego największego rodaka. Wzruszyliśmy się, gdy ulubiona piosenka Jana Pawła II - "Barka" została zaśpiewana przez jedną z uczennic szkoły podstawowej. Całą akademię przygotowała pani A. Janisiewicz, oprawę muzyczną zapewnił zespół "Kaprys" pod opieką pani H.Dębek. (tekst AR)

 

SPOTKANIE Z PIOTRKIEM GRUDNIEM - WICEMISTRZEM OLIMPIJSKIM FOTKI

23 września 2008 w murach naszej szkoły gościliśmy Piotrka Grudnia - wicemistrza olimpijskiego ostatniej paraolimpiady w Pekinie. Gośćmi specjalnymi byli rodzice Piotrka Regina i Grzegorz oraz siostry Karolina i Olga. Uroczystość uświetnili: Starosta Powiatu Grzegorz Woźniak i Wójt Gminy Łaskarzew Marian Korycki. (cd nastąpi)

Kilka dni wcześniej w sobotę na Okeciu Piotrka witała duża grupa znajomych z naszej szkoły i gminy. Powitanie przepełnione było radością i euforią. Na lotnisku zjawili się: rodzina, nauczyciele, przedstawiciele gminy, koleżanki i koledzy z klasy, młodsi koledzy ze szkoły i znajomi. Wśród oczekujących była również Natalia Partyka - mistrzyni olimpijska z Pekinu i jedna z gwiazd olimpiady. Były kwiaty, gorące usciski, podziekowania, łzy radości i szczęścia. FOTO

PIOTR GRUDZIEŃ - WICEMISTRZ OLIMPIJSKI!!!

Piotr Grudzień - przesympatyczny siedemnastolatek z Zygmuntów zdobył srebrny medal na Paraolimpiadzie w Pekinie. W finale uległ 1:3 reprezentantowi gospodarzy - Chen Gang'owi. Piotr jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Starym Pilczynie. Przez niespełna rok uczęszczał też do naszego Gimnazjum jednak kariera sportowa zawiodła go do Siedlec a następnie do Zielonej Góry. Obecnie trenuje w Starcie Zielona Góra.

Piotr jesteś WIELKI. Jesteśmy z Ciebie dumni.

PS. Gratulacje dla całej rodziny Piotrka.