ZS PILCZYN - ROK SZKOLNY 2007/2008

ROK SZKOLNY 2007/2008

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008 W NASZYM GIMNAZJUM FOTO

WYCIECZKA DO WILNA - CZERWIEC 2008

Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Reginy Grudzień, p. Jarosława Masnego i p. Armina Tomali udali się na wycieczkę do Wilna. Po drodzezwiedzili naajpiękniejsze okolice Suwałk i Augustowa. Była to pożegnalna wycieczka ochodzących klas III. FOTKI

DNIA 10 CZERWCA 2008 KLASA I C UDAŁA SIĘ NA WYCIECZKĘ ROWEROWĄ. RAZEM Z OPIEKUNAMI: WYCHOWAWCĄ MIROSŁAWEM KAŁASKĄ I PANIĄ ANETĄ BOGUCKĄ UCZNIOWIE ZWIDZILI DRUKARNIĘ "INTERDRUK". DODATKOWYMI ATRAKCJAMI BYŁO OGNISKO I MECZ PIŁKI NOŻNEJ W GÓRKACH. Z WYCIECZKI POZOSTAŁY MIŁE WSPOMNIENIA I FOTKI.

08.06.08 (niedziela)

UROCZYSTE ODDANIE BOISK SPORTOWYCH - FESTYN FOTO

Dnia 27 maja 2008 pracownicy naszej szkoły wzieli udział w ogólnopolskim strajku pracowników oświaty. Akcje strajkową podjęło 100% kadry.

Tyle jesteśmy warci na ile jesteśmy zwarci.

AKADEMIA Z OKAZJI 3 MAJA

Dnia 28 kwietnia 2008 roku odbyła sie akademia upamiętniająca rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Akademia miała charakter bardzo uroczysty. Osoby biorące udział w przedstawieniu wspominały dzieje naszej Ojczyzny po ustanowieniu konstytucji. Nad przygotowaniem części artystycznej czuwała pani Agnieszka Węęgier. Jak zwykle oprawę muzyczną przygotował zespół "Kaprys" pod kierunkiem pani Hanny Dębek.

 

WYCIECZKA DO WILNA

W dniach 25-27 kwietnia 2008 pracownicy naszej szkoły na czele z panem dyrektorem Antonim Kulikiem udali sie na wycieczkę krajoznawczą. Organizacją wycieczki zajęła się pani Regina Grudzień. Wycieczka biegła przez Mazury do Wilna. Uczestnicy podziwiali piękno polskiej przyrody, zwiedzili miejsca w których przebywał Jan Paweł II. Na wycieczkowym szlaku znalazły się takie miejscowowści jak Sejny, Wigry, Studziennicza i Augustów. Znaczną część wycieczki zajęło zwiedzanie pełnego uroku Wilna i Troków. W pamięci wycieczkowiczów pozostaną: cmentarz na Rosie, kościół św. Piotra i Pawła, Ostra Brama i zamek w Trokach.

POWIATOWY KONKURS WIEDZY W RUCHU DROGOWYM

25 kwietnia 2008 w Garwolinie odbył się konkurs z zakresu BRD. Bardzo dobrze zaprezentowała sie drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Grzegorz Korycki, Jacek Makowicz i Piotr Pyrka zajmując II miejsce. Sukces jest tym większy, że do konkursu stanęły 33 drużyny. Drużynę przygotował pan Mirosław Kałaska. Opiekę nad zawodnikami podczas konkursu sprawował pan Jarosław Masny. Za bardzo dobry występ uczniowie otrzymali cenne nagrody. GRATULUJEMY.

Komunikat z przeprowadzonych VIII Indywidualnych Mistrzostw Gminy Łaskarzew w tenisie stołowym o Puchar Wójta

JASEŁKA 2007. Tradycyjnie koniec grudnia to w naszej szkole czas szczególny. Przedświąteczne dni wypełniają jasełka, wigilie klasowe i pracowników szkoły. Wszyscy - wszystkim ślą życzenia. W bieżącym roku szkolne jasełka wystawili artyści z klasy 3 szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Alicji Krogulec. Jak zwykle uroczystość uświetnił szkolny chór pod kierunkiem p. Hanny Dębek. FOTO

KONCERT DAR SERCA Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie dobroczynnym na rzecz osób niepełnosprawnych. Tym razem do Sali Kongresowej pojechało ponad 100 osób. W nagrodę za szybkie zebranie i wpłacenie pieniędzy dostaliśmy miejsca przed samą sceną. Niektórzy przeżyli bliskie spotkanie z artystami. Podczas koncertu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszej młodzieży i tej trochę starszej. Gwiazdą koncertu był dla wszystkich FEEL. Długo po występie rozlegało się gromkie "chcemy Feela". Bardzo mile wspominać będziemy też koncert zespołu Sumptuastic. Zwieńczeniem bardzo udanego konceru był pokaz laserów. FOTO

30-LECIE PRZEDSZKOLA W STARYM PILCZYNIE (FOTO1, FOTO2)

28 listopada 2007 Publiczne Przedszkole w Starym Pilczynie obchodziło swe 30-lecie. W uroczystości wzięły udział trzy pokolenia. Niejednemu absolwentowi przedszkola zakręciłą sie łza w oku podczas wyjątkowej części artystycznej wystawionej przez przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat oraz absolwentów. Uroczystość swą obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Łaskarzew Pan Marian Korycki, radni gminy Łaskarzew z przewodniczącym panem Tadeuszem Gendkiem, księża miejscowej parafii z Księdzem Proboszczem Edmundem Szarkiem, pani Danuta Kulik - wieloletni dyrektor przedszkola, emerytowani nauczyciele i pracownicy, dyrektorzy szkół z naszej gminy, pracownicy rzędu gminy w Łaskarzewie, nauczyciele naszej szkoły, rodzice i uczniowie. Uroczystość przygotowała wicedyrektor ds. przedszkola p. Beata Paziewska wspólnie z nauczycielami przedszkola: p. Anną Pawelec, p. Hanna Sereją i p. Mileną Balcerzak Węgrzyn. Po uroczystości zaproszeni goscie spotkali się przy wspolnym obiedzie przygotowanym przez rodziców przedszkolaków. Nie zabrakło wspomnień, rozmów i rodzinnej atmosfery. Przedszkole otrzymało wiele wyrazów uznania, podziękowania oraz upominki rzeczowe.

KONCERT ORKIESTRY DNI NASZYCH. Dnia 14 listopada w naszej szkole kolejny raz zagrał zespół Orkiestra dni naszych. Muzycy zabrali nas na wycieczkę po Polsce. W koncercie wraz z dobrą muzyką pojawiły się wątki narodowe i patriotyczne. Szczególnie dobrze bawili sie uczniowie szkoły podstawowej - szczególnie ci najmłodsi.

Uroczystość obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się 9 listopada w piątek, ponieważ 11 wypadał w niedzielę. Opiekunem tej uroczystości była nauczycielka historii pani Katarzyna Kawecka. W apelu uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Pieśni i piosenki patriotyczne wykonał chór „Kaprys” z gimnazjum oraz chór ze szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Hanny Dębek. FOTO

DYSKOTEKA INTEGRACYJNA W drugiej połowie października pierwsze klasy miały swoją dyskotekę integracyjną. Do godziny 21 trwała świetna zabawa. Oczywiście nie zabrakło "pasowania na ucznia" oraz wielu innych atrakcji dla pierwszaków. Pasowani byli nie tylko uczniowie, ale także dwie nowe wychowawczynie w gimnazjum- pani Anna Błażejczyk (wychowawczyni Ia)Kinga Talarek (wychowawczyni Ib) oraz pani Kinga Talarek (wychowawczyni Ib). Dyskotekę zorganizował wychowawca Ic, pan Mirosław Kałaska.

  DZIEŃ PAPIESKI

Dnia 16 października 2007 roku nasza szkoła obchodziła Dzień papieski. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia pod opieką pani A.Węgier i pani A.Dźwigałowskiej. Uczniowie wspominali papieża Jana Pawła II. Cała akademia miała bardzo uroczysty przebieg i napewno wiele osób się wzruszło. FOTO

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2007 roku w naszej szkole jak co roku odbyła się uroczysta akademia z okazji dnia Nauczyciela. Jak zwykle cały występ okazał się bardzo udany i zapewne wszystkim się podobał. Gromkie i liczne brawa jeszcze długo było słychać po całej uroczystości.
Całą część artystyczną przygotowało szkolne kółko teatralne pod opieką pani Elżbiety Gałązki. Nie zabrakło również szkolnego chóru pod opieką pani Hanny Dębek. Zatańczyły dla nas uczennice, które przygotowała pani Anna Tobiasz. Podczas akademii Dyrektor naszej szkoły p. Antoni Kulik wręczył nagrody nauczycielom i innym pracownikom szkoły.
Całą akademię zorganizował Samorząd Uczniowski, pod opieką pani A. Błażejczyk i E. Gałązki.

BOISKA PRZY ZS W STARYM PILCZYNIE - WRZESIEŃ 2007 FOTO